Wustenrot

Wüstenrot je u nás známá především jako stavební spořitelna. Tím také v jádru stále je. Už v roce 1921 se stala první stavební spořitelnou v Evropě (konkrétně v německém městečku Wüstenrot). Stejně tak byla u počátků stavebního spoření u nás, tedy v roce 1993, kdy vstoupila na náš trh.

Postupem času ale Wüstenrot přestal být pouze stavební spořitelnou. Dnes funguje jako banka, pojišťovna i stavební spořitelna zároveň, což dává jejím klientům velké možnosti, jak kombinovat různé užitečné produkty u jediné společnosti.

V roce 1999 začala tato společnost poskytovat životní pojištění, o čtyři roky později nabídlo další produkt pro získání bydlení, hypotéku a konečně v roce 2004 získala oprávnění k poskytování neživotního pojištění.
Co se týče neživotního pojištění, jde převážně o pojištění bydlení a automobilů. Včetně povinného ručení, protože Wüstenrot je členem České kanceláře pojistitelů.

Bankovní služby se kromě již zmíněných hypotečních úvěrů točí kolem tradičních služeb pro široké spektrum klientů, tedy běžné účty, spoření skrze termínované vklady a internetové bankovnictví.

Na webu Wüstenrot také nalezneme celou řadu kalkulaček, které nám nasimulují všemožné produkty podle námi zadaných neosobních informací. Hned tak vidíme, která služba je jak výhodná, což je důležité už kvůli tomu, na jaké produkty se Wüstenrot zaměřuje – jde totiž často o vysoké platby na bydlení, ať už při stavebním spoření, nebo na splátky hypotéky. Užitečná je také kalkulace spořicí i úvěrové části stavebního spoření najednou.

Wustenrot