Volksbank CZ

Původ této banky neleží daleko od našeho státu. V roce 1922 ji vytvořila skupina desítek menších rakouských bank a sídlo situovaly do svého hlavního města, Vídně. V České republice působí od roku 1993 jako Volksbank CZ a soustředí se na všechny skupiny klientů, k nimž se snaží přistupovat velmi individuálně a na bázi budování vzájemné důvěry, což reflektuje i motto banky: „ Důvěra spojuje“.

Kromě banky na našem trhu pod jménem Volksbank funguje ještě univerzální leasingová společnost, nebo i životní pojišťovna Victoria Volksbanken, která nabízí své produkty v ČR už od roku 1994.

Nabídka běžných (i méně běžných) účtů pro běžné klienty je u Volksbank poměrně obsáhlá. Kromě tradičního konta tu najdeme i několik účtů s nadstandardními službami, spořicí účet, nebo třeba bezpoplatkový účet pro studenty. K těmto účtům samozřejmě Volksbank poskytuje všechny potřebné produkty a služby, bez kterých už si dnes běžný účet ani představit neumíme, zejména internetové bankovnictví a platební karty.

Teď už k úvěrovým produktům, kde nemůže chybět kreditní karta s typickými parametry i požadavky na klienty. Alternativou pak může být kontokorent – oboje se nabízí až do výše 100 000Kč, pokud tedy klient splňuje podmínky. Dále nám Volksbank může nabídnout spotřebitelský účet i hypotéky. Ne úplně běžná je nabídka úvěru na využití alternativních zdrojů energie na provoz domácnosti, která je koncipována tak, aby klienti získali státní dotace – půjčka se jmenuje trefně Zelený úvěr.

Pro ty, kteří naopak hledají zhodnocení svých úspor, je tu opět tradiční skladba produktů – spořicí účet, termínované vklady, penzijní připojištění (u AXA penzijního fondu) i investiční příležitosti.

Volksbank CZ