Unicredit Bank

Ačkoliv se vznik italské UniCredit datuje k roku 1998, její předchůdci už tu byly už v dobách středověku. UniCredit se totiž hlásí k tradici Credito Romagnolo, italského bankovního domu, který byl založen v roce 1473. Samotná UniCredit pak vznikla až na konci druhého tisícileté sloučením devíti italských bank. V současné době je jednou z největších bank střední a východní Evropy.

Na český trh vstoupila v roce 2007, kdy se původní HVB Bank sloučila s Živnostenskou bankou a celek dostal název po svém majiteli, UniCredit. Banka se nejvíce soustředí na korporátní bankovnictví, ve kterém poskytuje všechny druhy služeb, od financování exportu, přes factoring, až po investování.

Velký důraz však klade i na privátní bankovnictví i služby pro běžné občany. Z nich můžeme zmínit především vedení běžných bankovních účtů a s nimi souvisejících služeb, jako je internetové bankovnictví, provozování vlastních bankomatů, vydávání platebních karet a podobně. Různých forem běžných účtů nabízí UniCredit Bank poměrně hodně – liší se především tím, jaké služby k nim klienti dostávají, za co si platí měsíční poplatky. Najdeme tu však i účty pro speciální klientelu, kterou jsou především studenti, kteří převážně chtějí nízké náklady na správu svého účtu – jako bonus jim UniCredit nabízí i výběry z vlastních bankomatů zdarma, nebo možnost povoleného přečerpání (kontokorent).

Z úvěrových produktů je tu opět celá paleta, od kontokorentu, přes spotřebitelský úvěr a konsolidaci půjček, až po hypotéku. V oblasti financování bydlení se UniCredit Bank chlubí úrokem pouhé 2,50%, při variabilní úrokové sazbě. Trochu zamrzí i možnost financovat pouze 85% hodnoty zastavené nemovitosti.

Unicredit Bank