Stavební spořitelna

Stavební spořitelna s velkým S, jejíž celý název zní Stavební spořitelna České spořitelny. Z toho je zřejmé, kdo je vlastníkem této stavební spořitelny, největší česká banka. Česká spořitelna dále patří velmi silné středoevropské finanční skupině Erste Bank, čímž je i Stavební spořitelně zaručena stabilita a prosperita.
Klíčovým produktem je, jako u každé stavební spořitelny, stavební spoření s následnými úvěry na financování bydlení. Tento dvou fázový systém zařizování financí pro bydlení je poměrně výhodný – zejména proto, že úroky z úvěru stavebního spoření bývají o něco nižší, než u hypotéky, protože už máme něco naspořeno a nepůjčujeme si 100% hodnoty kupované nemovitosti. Také jde o ideální způsob šetření si na bydlení, když víme, že k nákupu nemovitosti dojde až za pár let, přičemž nemusí jít nutně o 6 let, což je délka typického stavebního spoření, protože kromě řádných úvěrů ze stavebního spoření lze využít i překlenovacích úvěrů, které využijeme právě v době, kdy ještě na řádný úvěr nemáme nárok – přechod mezi překlenovacím a řádným úvěrem je pak zcela plynulý, bezproblémový a je hojně využíván.

Stavební spořitelna ale nabízí i produkt, který už hraničí s typickou hypotéku, který nazývá HYPO TREND, který mohou klienti čerpat až do 100% výše cílové částky – jedná se tedy o překlenovací úvěr, který však spořicí část úvěru úplně obchází, nebo alespoň není jejím hlavním cílem.

Tato stavební spořitelna samozřejmě těží ze spolupráce se svým vlastníkem, Českou spořitelnou, takže se může pochlubit velkou hustotou prodejních míst a snadnou dostupností pro všechny obyvatele ČR.

Stavební spořitelna