Raiffeisenbank

Rakouská Raiffeisenbank má za sebou bohatou, téměř 150 letou historii. Patří mezi nejvýznamnější banky v regionu a známá je i pro úzkou spolupráci s rakouskou pojišťovnou UNIQA. V České republice působí od roku 1993, v roce 2006 se spojila s eBankou a dnes patří mezi pět největších bankovních institucí v České republice. Kromě bankovních služeb nabízí i produkty členů celé skupiny Raiffeisen, kam mimo jiné patří i leasingová společnost, nebo stavební spořitelna.

Raiffeisenbank působí v ČR jako univerzální banka, která má co nabídnout všem druhům klientů, od běžných občanů, přes privátní bankovnictví, až po služby pro velké korporace. Nejvíce si však vybavíme běžné služby pro široké spektrum klientů, kterým vévodí eKonto – konto, které platí svým klientům. Pravda, neplatí sice hodně a musíme pro to splnit určité požadavky, ale posun od poplatků za vedení účtů, které jsou pro mnoho bank nedotknutelné, je značný a značně pozitivní.

Raiffeisen samozřejmě nabízí i služby, jako je kontokorent, debetní i kreditní karty, či internetové bankovnictví. V oblasti populárních hypoték nabízí Raiffeisenbank i možnost získání státní podpory – ta je poskytována lidem mladším 36 v období, kdy jsou průměrné úroky z hypotéky vyšší, než 5% p.a., k čemuž opravdu v posledních letech docházelo. Bohužel, současná situace směřuje k tomu, že tato státní podpora vyplácena nebude, protože se úroky propadly hluboko pod 5%. Raiffeisen poskytuje i neúčelové (=americké) hypotéky, nebo hypotéky na nákup nemovitostí určených k dalšímu pronájmu.

Bohaté možnosti nabízí Raiffeisenbank i lidem, kteří hledají zhodnocení úspor – termínované vklady i různé investiční příležitosti, případně penzijní připojištění. Pojistné produkty jsou pak poskytovány ve spolupráci s oblíbenou pojišťovnou UNIQA.

Raiffeisenbank