Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna byla založena v roce 1993 pod názvem AR stavební spořitelna. Svůj současný název získala po dalších pěti letech, kdy se Raiffeisen stala jejím stoprocentním vlastníkem. Kromě stavební spořitelny je Raiffeisen na našem trhu hlavně známá jako banka, či leasingová společnost. Pojišťovací služby nabízí skrze pojišťovnu UNIQA, ale byť je jejich spolupráce velmi úzká i na mezinárodním poli, nejde zde o žádné vlastnické vztahy, pouze o nadstandardně silné partnerství.

Logem Raiffeisen stavební spořitelny jsou dvě překřížené koňské hlavy, které jsou po staletí ochranným znamením před vším zlým. Raiffeisen už funguje od roku 1862, takže se zdá, že se jí daří své klienty chránit a vzbuzovat v nich pocit jistoty a bezpečí.

Jako stavební spořitelna se Raiffeisen soustředí zejména na stavební spoření, tedy výhodný druh spoření na bydlení s příspěvkem státu. Pro stavební spoření však existuje i silnější argument, než vrtkavá státní podpora – jsou jím překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření, které do určité míry dokáží nahradit hypoteční úvěry, které bývá složitější získat.

Když se vrátíme k samotnému stavebnímu spoření, Raiffeisen nabízí jeho dvě formy – jednou z nich je čistě spořicí forma, kde sice můžeme později získat úvěr ze stavebního spoření, ale s výrazně vyšším úrokem. Vyvažuje to však vyšší úrok při spoření, tudíž jde o dobrou formu zhodnocení financí. Druhý typ je přesný opak – tedy nižší úrok ve spořicí části stavebního spoření a také výhodnější úrok při úvěrové části. Pokud si ale zpočátku nevíte rady, je možné později mezi těmito produkty přecházet, ale samozřejmě s vyrovnáním všech rozdílů ve zhodnocení.

Raiffeisen stavební spořitelna