půjčky od soukromých investorů

Pro osoby, které potřebují půjčit, existuje mnoho cest. Nepohodlnější jsou ty cesty, které vedou k soukromým investorům. Vždy totiž záleží pouze na tom, jak se s dotyčným investorem dohodneme. A protože jich je mnohonásobně více, než úvěrových společností, tak je velmi pravděpodobné, že si toho svého ideálního investora najde téměř každý.

Proč lidé vlastně ze svých osobních zdrojů půjčují peníze? Kvůli zisku, který je realizován úrokovou sazbou z půjčky. V tomto ohledu jde tedy o zcela standardní půjčku, jakou dostanete u banky nebo nebankovní společnosti. Nároky na její získání se však diametrálně liší – každý investor chce něco jiného, ale základem bývá směnka. Tedy papír, na kterém je sepsáno, kdo kdy kde si od koho půjčil jaký obnos peněz, a kdy je musí (s patřičným úrokem) vrátit. Výhodou směnky, a to pro obě strany, je její snadná vymahatelnost. Ptáte se, proč by to měla být výhoda pro dlužníka? Protože investor má pak klid, větší jistotu, že se mu peníze vrátí, proto nemusí chtít tak vysoký zisk a může se spokojit i s méně informacemi o klientovi (kam spadá příjem, bonita obecně,…).

Půjčky od soukromých investorů mohou mít mnoho podob. Častěji soukromé osoby půjčují maximálně desítky tisíc korun, ani miliony však nejsou výjimkou.

Ne vždy však investoři touží po „snadném zisku“ – známe to z pořadu České televize Den D, kde investoři za své peníze chtějí podíl z budoucího zisku. To je výhodné zejména pro začínající podnikatele, kteří tak mohou získat i více s menším rizikem. Na druhou stranu se do takového investování pouští spíše lidé, kteří umějí velmi dobře počítat, takže jim je jasné, že v případě úspěchu projektu klienta získají mnohem více – míra rizika bývá tedy většinou vyvážena potenciálním ziskem. Zvážení všech pro a proti je pak na klientech i investorech.

půjčky od soukromých investorů