půjčky bez potvrzení o příjmu

Že je hloupost, aby si lidé bez příjmu půjčovali peníze? Důležité je rozlišovat příjem a potvrzení o něm. Je mnoho případů, kdy je náš legální příjem dostatečně prokázat. Vlastně by se dalo říct, že kdo není zaměstnancem mimo zkušební nebo výpovědní dobu, mateřskou,…, má smůlu.

Ale abychom příliš nezobecňovali, tak si povězme, kdo se dostatečným potvrzením o příjmu nemůže prokázat. Jde zejména o začínající podnikatele, nebo osoby s jakoukoliv jinou „alternativní“ formou výdělku. Pravidelnost a prokazatelnost je pro společnosti poskytující půjčky bez potvrzení o příjmu zcela zásadní. Pokud tedy podnikáme, většinou se setkáme s tím, že společnosti po nás budou chtít doklad od finančního úřadu o zaplacené dani, alespoň za 2 roky. Pokud začínáme s podnikáním a peníze potřebujeme, jde o neřešitelnou situaci. Podobně na tom budou příležitostně si přivydělávající studenti vysokých škol, ženy na mateřské dovolené a podobně.

Pro tyto skupiny lidí je tedy nutné porozhlédnout se jinde. Nejsnadnější je to u nebankovních společností, které se takovými věcmi většinou nezabývají, protože volí jiné formy zajištění. Nejtypičtějším případem je směnka nebo ručení nemovitostí, či automobilem. Všechny tři způsoby totiž poskytují to nejdůležitější, tedy jistotu, že věřitel o své peníze nepřijde. V případě ručení majetkem je to zcela jasné, ale povězme si i o směnce. Ta je výjimečná tím, že je velmi snadné ji vymáhat – věřitel nemusí dokazovat, že směnka je „pravá“, ale je to přesně naopak, tedy pokud někdo počítá s tím, že se placení vyhne tímto způsobem, rozhodně to nepůjde.

Půjčky bez potvrzení o příjmu tak nemusejí nutně mít o mnoho vyšší RPSN a úrok, nejsou tedy drahé. Stačí si tedy najít společnost, která je férová, na trhu zaběhnutá. Rozhodně neplaťte žádné peníze předem, ať by vám někdo sliboval sebevýhodnější podmínky, protože je to na 101% podvod, jehož účelem je pouze vylákat peníze od důvěřivých, nebo zoufalých lidí.

půjčky bez potvrzení o příjmu