půjčka pro ženy

Na první pohled se nám může zdát, že škatulkovat žadatele pro půjčku na základě pohlaví, je nevhodné, možná dokonce diskriminační. Jak je to ale s půjčkou, která je přímo ušitá ženám na míru?
Protože, byť to není moderní tvrzení, je stále faktem, že ženy se od mužů liší. Rozdílné jsou jejich potřeby i možnosti, zejména v různých obdobích jejich života, které muž nezná.

Půjčka pro ženy může mít několik podob, ale nejzajímavější je asi ta, ve které může – a to je velmi důležité – KTERÁKOLIV žena požádat nejprve o malou půjčku, kterou musí do určité doby splatit. Řádným splacením malé půjčky, pro jejíž získání nejsou další požadavky, se stává prověřenou klientkou takové společnosti, čímž se jí otevírá možnost půjčovat si více.

Jedná se o jednoduchý model, který dává ženám šanci, aby místo plnění šílených požadavků na získání půjčky ukázaly, že jsou zodpovědné v placení svých závazků, což z nich činí ideálního klienta úvěrové společnosti.
Taková půjčka je pak dosažitelná i v případě, že žena nepobírá tradiční mzdu, což se kromě obyčejných situací, kam můžeme zařadit studium, nezaměstnanost nebo důchod, týká zejména doby, kdy je žena na mateřské dovolené.

Do jisté míry je to i zajímavá škola – žena si zezačátku půjčí pouze málo peněz, dokáže si, že je dokáže řádně splatit a vlastně nic moc neriskuje. Poté může čerpat i o poznání vyšší částku.
Výhodou je pak hlavně rychlost a jednoduchost, se kterou lze tyto půjčky získat. Nevýhody můžeme nalézt v krátké době splatnosti půjčky i poplatku. RPSN je v takových případech velmi vysoké, úrok se většinou neuvádí, protože je zde nahrazen právě oním poplatkem. Ačkoliv jde tedy o velmi nízké půjčky, je dobré si pečlivě rozmyslet, jestli opravdu dokážeme své závazky splatit, obzvláště v případě, že náš příjem je nízký, nestabilní nebo takřka nulový.

půjčka pro ženy