PPF Banka

PPF Banka je součástí PPF Group N.V., která je zcela ovládaná jediným mužem, nejbohatším Čechem, Petrem Kellnerem. Podle N.V. za jménem společnosti si už můžeme domyslet, kde společnost sídlí – je to Nizozemí, konkrétně Amsterodam a pod PPF Group patří mnoho společností s různým zaměřením, zejména finančním, zemědělským a energetickým.

Z finančních společností jde především o partnera ve velkém pojišťovacím holdingu, GeneraliPPF Holding, který vlastní i největší pojišťovnu v České republice, Českou pojišťovnu. To dělá z Generali, která ve společném pojišťovacím holdingu vlastní 51% zdaleka nejsilnější pojišťovnu v České republice, i když samotná značka Generali v České republice tak úspěšná není.

Historie banky je poměrně bohatá, vznikla už v roce 1992, ale v té době zdaleka ještě ne s PPF v názvu – to se stalo až v roce 2004, dva roky po odkupu Českou pojišťovnou, která pod PPF spadá. PPF Banka je samozřejmě finančním srdcem celého holdingu PPF, takže jeho základním účelem je financování jeho aktivit. Co ale jako banka nabízí svým klientům? Rozhodně nečekejme, že půjdeme a u PPF si založíme běžný účet – PPF je banka specializující se na společnosti, investování a velmi zámožnou privátní klientelu, kde je starost o peníze a jejich ochranu a zhodnocování to nejdůležitější a kde se dá hodně zkazit i získat.

Pro podnikovou klientelu má PPF připraveno komplexní bankovnictví, stejně jako může nabídnout jakýkoliv typ investičních příležitostí.

PPF Banka