Oberbank AG

Rakouská banka se sídlem v Linci byla založena roku 1869. Její největší vzestup nastal při ekonomickém boomu po druhé světové válce. Banka si velmi zakládá na své nezávislosti, která by měla být zajištěna tím, že nemá velkého nadnárodního vlastníka, ale podílí se na syndikátu tří bank, takzvané rakouské 3-banken, kterou neovládá žádný z účastníků, ale konsenzus.

Na český trh vstoupila poměrně pozdě, v roce 2004. Jde o univerzální banku, která u nás poskytuje služby zejména privátním klientům a společnostem. Aby dostála své pověsti univerzální banky, na různých produktech výrazně spolupracuje s dalšími finančními společnostmi, které na našem trhu působí – například Wustenrot, AXA, nebo pojišťovna Kooperativa.

Na jedné z 18 poboček Oberbank v České republice tedy můžeme sjednávat běžné účty s platebními kartami, ale i pojištění včetně životního, různé spořicí produkty. Můžeme též skrze Oberbank investovat, třeba do cenných papírů. Termínované vklady a penzijní připojištění pak zaručují, že nabídka zhodnocení financí klientů je úplná.

Dále svým klientům Oberbank poskytuje tradiční formy úvěrů – neúčelová i účelová půjčka (například na auto, nebo zařízení bytu), kontokorent, nebo hypotéka, která může být poskytnuta i pro komerční účely, tedy další pronajímání zakoupeného objektu, což je poměrně populární způsob investování, kdy se splátky hypotéky platí z nájemného a po splacení získáme takřka „zdarma“ nemovitost, na které dále vyděláváme, nebo ji prodáme.

Oberbank AG