Modrá pyramida

Populární česká stavební spořitelna působí na našem trhu od roku 1994. O dvanáct let později ji odkoupila Komerční banka, které patří dodnes. Je tedy členem mezinárodního bankovního domu Société Générale, tudíž se může opřít o silné zázemí a know-how.

Modrá pyramida patří mezi nejuniverzálnější stavební spořitelny na našem trhu. Samozřejmě, těžiště jejích služeb leží ve stavebním spoření a přidružených produktech. Takže pokud na financování bydlení potřebujete kromě stavebního spoření i úvěr ze stavebního spoření, nebo třeba překlenovací úvěr, Modrá pyramida samozřejmě požadované řešení nabízí. K dispozici jsou i další typy úvěrů, relativní novinkou je pak i možnost získat hypotéku, kterou pro Modrou pyramidu poskytuje její vlastník, tedy Komerční banka.

V další nabídce produktů těží Modrá pyramida opět z rozsahu činnosti svého vlastníka – můžeme si sjednat například neúčelovou půjčku, nebo účelovou půjčku na pořízení automobilu, ať už nového, nebo ojetého.

Pokud byste k spoření nebo půjčkám potřebovali nějakou formu pojištění, Modrá pyramida spolupracuje hlavně s pojišťovnou Allianz a Komerční bankou. Z všeho výše napsaného je tedy zřejmé, jak moc provázaný bankovní svět v dnešní době je. Pouze málo společností dělá vše, ale všechny bankovní instituce fungují v systému, kde si jednotlivé samostatné společnosti pomáhají, nebo fungují v rámci jednoho, většinou nadnárodního, vlastníka. Pro klienty je výhodné, že vše mohou sjednat na jednom místě – od běžného účtu, stavebního spoření, přes hypotéku, až po pojištění. Výhodou je i to, že banky většinou svým dlouholetým kvalitním klientům svolněji poskytují své služby, které jsou pro klienta určitým závazkem, například právě hypotéku, takže financování bydlení s Modrou pyramidou a Komerční bankou je určitě snadnější pro klienta, kterému roky chodí pravidelně výplata na účet u KB. Není také divu, že každá z největších bank v České republice vlastní jednu ze stavebních spořitelen – Česká pojišťovna, ČSOB, KB i Raiffeisen.

Modrá pyramida