LBBW Bank

Název této důležité německé banky v sobě obsahuje jméno jedné ze spolkových republik, Baden-Württemberska. V této spolkové zemi je centrální bankou tamních spořitelen, ale zároveň funguje i jako oblíbená komerční banka. V České republice se její aktivity datují od roku 1991, kdy se ale ještě jmenovala BAWAG Bank. Od roku 2008 však už banku přebrala LBBW Bank, jejíž jméno nosí v současnosti.

Jedná se o univerzální komerční banku, která klientům v České republice nabízí takřka vše, na co by si mohli vzpomenout. Začněme běžnými klienty, jejichž zájmy většinou začínají u běžného účtu – ten LBBW poskytuje, stejně jako různé platební karty k němu, včetně MasterCard Gold. U karet musíme zmínit i ty kreditní, které tato banka vydává také.

Nakousli jsme úvěrové produkty, které klienti banky mohou také poměrně hojně využívat. Kromě tradiční půjčky bez udání účelu nabízí ve stejné výši (max. 500 000Kč) i konsolidaci půjček ve speciálním produktu. Je však pravdou, že tyto dva produkty se od sebe ve výši úroků, ani jinak, neliší.

K úvěrům patří i hypotéky, které LBBW Bank nabízí také. Nabízí dokonce úrok pouhých 2,50%, ale samozřejmě bez fixace – i tak jde o téměř neuvěřitelnou sazbu, i když banka povoluje maximálně 90% výši úvěru proti hodnotě nemovitosti. Zároveň LBBW nabízí i populární americkou, tedy neúčelovou, hypotéku.

Bohaté jsou i možnosti spoření a investování. Kromě tradičního spořicího účtu svým klientům nabízí i termínované vklady, všemožné možnosti investicí a také stavební spoření. To nabízí prostřednictvím svého partnera v této oblasti, stavební spořitelny Wüstenrot.

Poslední kapitolou služeb, které u LBBW můžeme sjednat, je pojištění. To je opět nabízeno ve spolupráci se specializovaným finančním ústavem, pojišťovnou Allianz.

Komplexní služby jsou připraveny i pro privátní klientelu, která má vyšší (finanční) možnosti i nároky na servis a služby. Zkrátka nepřijdou ani malé, střední i velké společnosti.

LBBW Bank