Komerční banka

Jedna z prvních komerčních bankovních institucí, která na našem trhu po revoluci v roce 1989 vznikla. Původně založena státem v roce 1990, o dva roky později transformována na akciovou společnost. Od roku 1997 se český stát snažil o prodej banky silnému zahraničnímu partnerovi. To se podařilo o čtyři roky později (2001), kdy za 40 miliard korun koupila většinový podíl v Komerční bance jedna z největších bankovních skupin v Evropě, Société Générale.

Kromě bankovních služeb poskytuje Komerční banka i specializované produkty, zejména stavební spoření a úvěrové produkty. Ke stavebnímu spoření má přístup díky akvizici stavební spořitelny Modrá pyramida, ke které došlo v roce 2006. Své úvěrové služby, zejména leasing a spotřebitelské úvěry nabízí i nebankovní cestou skrze společnost ESSOX.

Najdeme ale i další společnosti s názvem začínajícím na KB a s logem Société Générale, třeba KB Factoring, KB pojišťovnu a KB penzijní fond. Čím se zabývají pojišťovna a penzijní fond, asi všichni víme a faktoring je specializovanou službou pro firmy, od kterých vykupuje pohledávky před splatností, čímž pomáhá zlepšit jejich cash-flow.

Co se týče služeb pro klienty od samotné Komerční banky, tak nabídka je samozřejmě pestrá, jak se na banku obsluhující více než půl druhého milionu klientů sluší – od běžného účtu, internetového bankovnictví, kontokorentu a kreditních karet, přes různé formy spoření a investování, až po hypotéky, včetně neúčelové americké hypotéky, která se u Komerční banky jmenuje Úvěr Garant.

Komerční banka je známá i tím, že své produkty cílí i na velmi mladé skupiny klientů, tedy studenty, kterým poskytuje velmi výhodné studentské účty, které jsou zpravidla bez poplatků. Ještě větší lákadlo je určitě možnost získat úvěr, pro studenty samozřejmě bez dokazování příjmů a bez zajištění, na notebooky značky Apple – omezením je to, že musí jít o studenta vysoké školy.

Komerční banka