J&T Banka

Slovenská investiční skupina J&T vznikla v roce 1993 a od té doby výrazně expanduje. Je jednou z nejdiskutovanějších společností u nás i na Slovensku kvůli svým vazbám na některé diskutabilní projekty a akce.

Už zmíněná expanze se týká rozmanitých regionů – ve Švýcarsku, Rusku nebo Barbadosu. Investice a privátní bankovnictví, to jsou hlavní oblasti, na které se J&T Banka soustředí. Jak už to v tomto typu bankovnictví musí být, J&T přistupuje ke každému klientovi velmi individuálně. Základem práce s klienty jsou osobní bankéři, což dává prostor ke komplexní analýze potřeb klienta, kterému pak mohou být poskytnuty odpovídající služby.

Cílem banky i jejích klientů je samozřejmě zhodnocovat svůj kapitál – nejde tedy o banku, která by se primárně soustředila na „běžné“ klienty, kteří ocení kreditní kartu a běžný účet. Naopak, v oblasti investic všeho druhu je J&T velmi silná – nabízí i oblíbené termínované vklady, správu majetku, či obchod s cennými papíry.

Velkou sílu má také v oblasti private equity, kde využívá spolupráce privátní a korporátní klientely v uskutečňování investičních tahů, které mají za cíl zisk skrze prodej společností, které díky jejich vlivu zvýší svou cenu. Příkladem povedené private equity investice může být například nedávný nákup a následný prodej fotbalového klubu SK Slavia Praha společností Natland, která se právě private equity zabývá. Pokud se budeme držet společnosti J&T, tak té patří jiný slavný pražský fotbalový klub, Sparta Praha, ale i bratislavský Slovan.

J&T Banka