Hypoteční banka

Pro fungování této banky jsou důležité tři milníky. Tím prvním je nepochybně její založení a to v roce 1991. O čtyři roky později, v roce 1995, se začíná specializovat na hypotéky, jako první banky v České republice. Poslední velká událost se datuje na rok 2000, ve kterém ji odkoupila ČSOB, která tak v Hypoteční bance získala silného partnera pro poskytování hypotečních úvěrů pro všechny své další společnosti.

Z toho vyplývá, že úvěry od Hypoteční banky nalezneme i u jiných společnosti – jedná se především právě o ČSOB, ale i Českomoravskou stavební spořitelnu a pak také o druhou největší bankovní značku u nás, Poštovní spořitelnu – všechny tyto značky patří do stejné rodiny vlastněné ČSOB, respektive jejím nadnárodním vlastníkem, belgickou KBC Group.

Hypoteční banky tedy může těžit z obrovského zázemí a velkého množství prodejních míst. Kromě standardní hypotéky s možností zvolit si délku fixace, se splácením úvěru až 30 let, nabízí Hypoteční banky i dvě „zajímavosti“. První z nich je zvýhodnění financování bydlení pro určité developerské projekty, kdy je možno čerpat 100% ceny nemovitosti a splácet až 40 let.

Kromě toho Hypoteční banka nabízí i takzvanou americkou hypotéku. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, jedná se o neúčelový úvěr, který tedy můžete použít na cokoliv, ne pouze na financování bydlení. Proč je to tedy hypotéka? Protože zastavujete svou nemovitost. Maximální výše úvěru je v takovém případě až 70% zástavní hodnoty nemovitosti, takže na nemovitost v hodnotě 3 000 000 Kč vám půjčí až 2 100 000 Kč. Maximální výše tohoto úvěru je Hypoteční bankou stanovena na 5 milionů korun, které musíte splatit v rozmezí 3 až 20 let.
V současnosti je Hypoteční banka největším poskytovatelem hypotečních úvěrů v České republice.

Hypoteční banka