GE Money Bank

Jako jedna ze čtyř klíčových divizí pravděpodobně nejobdivovanější společnosti světa má GE Money Bank silnou pozici nejen u nás, ale i ve světě. Možná ani nevíte, že GE v názvu této banky znamená General Electric, tedy název společnosti, kterou v roce 1892 založil génius Thomas Alva Edison. Dnes je společnost GE největší na světě a okruhy její činnosti se dají shrnout poměrně stručně: dělají všechno a dělají to dobře.

Ale teď už zpět k GE Money Bank, která patří pod finanční část společnosti GE, tedy GE Money. Funguje zhruba v padesáti zemích světa, spravuje přes 200 miliard dolarů svých klientů a zaměstnává na 60 000 lidí.
Historie GE Money Bank v České republice je už také bohatá, na náš trh vstoupila v roce 1997, tedy příští rok můžeme její služby využívat už pátým rokem.

Česká pobočka GE Money Bank se profiluje jako univerzální banka, která poskytuje celou paletu služeb všem klientům, ať už běžným občanům, nebo velkým společnostem. V ČR však fungují i další společnosti z rodiny GE Money – jde především o GE Money Auto, která je největším poskytovatelem leasingů na nové i ojeté vozy v ČR. Další je pak úvěrová společnost GE Money Multiservis, která nabízí například konsolidaci půjček, kreditní karty, nebo kontokorent.

Samotná GE Money Bank nabízí tradiční bankovnictví, tedy vedení běžného účtu, debetní i kreditní karty, ale i bohaté možnosti spoření včetně životního a penzijního pojištění. Nabízí samozřejmě i úvěrové produkty, včetně oblíbených hypoték. Právě hypotéka od GE Money Bank je v současné době velkým lákadlem, neboť se chlubí úrokem už od 2,99%, což je jedna z nejlepších nabídek na trhu, ovšem je nutno pamatovat na to, že jde o hypotéku s variabilní výší úroku (tedy bez fixace).

GE Money Bank je moderní univerzální banka, která může nabídnout i to něco navíc – slavnou historii i současnost pokrokové společnosti, u jejíhož zrodu stál jeden z největších mozků minulých staletí.

GE Money Bank