Deutsche Bank

O největší německé bance a jedné z nejvýznamnějších bankovních společností světa by se dalo psát opravdu dlouho. Banka pochází z německého Frankfurtu, kde dodnes najdeme její sídlo. Tím je dnes úchvatná dvojice černých mrakodrapů, které jsou dominantou širokého okolí a patří mezi jeden z nejzářivějších symbolů světového bankovnictví.

V České republice (původně ještě v Československu) se Deutsche Bank angažuje již od roku 1990. Dodnes se soustředí více méně na stejnou klientelu, kterou jsou velké společnosti, nebo opravdu movití soukromí investoři. Nepatří tedy mezi banky, které by nabízely běžné účty a kreditní karty standardní klientele, tedy alespoň u nás ne.

Deutsche Bank je hlavně velkým obchodníkem, který spravuje a investuje finance svých klientů. Intenzivně se soustředí i na takzvaný Private Wealth Management (správa majetku), který je obzvláště po krizi započaté v roce 2008 velmi složitý – nároky klientely jsou vysoké, přičemž akciové trhy, ani jiné formy investování nenabízejí zrovna uspokojivé výsledky.

V České republice má Deutsche Bank pobočku v Praze a kromě služeb pro korporace a instituce nabízí právě Private Wealth Management. A pokud hledáte partnera pro investování a správu svého jmění, pravděpodobně v okolí nenajdete nikoho lepšího, protože po krátkém propadu v roce 2008 začala banka opět intenzivně růst, co se týče obratu i zisků.

Deutsche Bank