Citibank

Jedna z největších bank na světě, člen skupiny CityGroup. Založena byla již v roce 1812 a v České republice působí od roku 1991. To znamená bezmála 200 let existence a 20 let působení na našem trhu, byť zpočátku Citibank v ČR neposkytovala služby pro běžné zákazníky, ale spíše firmy a velké korporace.

Dnes je Citibank i u nás univerzální bankou, která poskytuje snad všechno, na co si může privátní i korporátní zákazník vzpomenout. U privátních klientů jde zejména o běžné účty. Citibank nabízí i spoření, a to buď formou spořicího účtu, nebo termínovaného vkladu, či typické investování skrze podílové fondy, dluhopisy,…. Kromě toho poskytuje i pojištění.

Důležité jsou pro Citibank i úvěrové produkty. Zejména kreditní karty se u této banky těší velké pozornosti. Ve větších městech je problém nenarazit na stánek, kde jsou kreditní karty od Citibank nabízeny všem kolemjdoucím s obligátní otázkou, jestli podnikají, nebo jsou zaměstnaní. Tento prodej pro Citibank zajišťuje společnost Gresa a na prodejní stánky můžeme opravdu narazit na každém rohu.

Nutno podotknout, že kreditní karty jsou u Citibank opravdu plnohodnotným produktem, který je oproti konkurenci výrazně propracovanější. Zejména výrazné bonusy u určitých partnerů, jako je O2 nebo Shell, mohou přesvědčit nemálo klientů, že jde o tu správnou kreditní kartu – a při pamatování na téměř dvouměsíční bezúročnou lhůtu se může taková kreditní karta opravdu vyplatit. Není to však jediný úvěrový produkt, který Citibank nabízí – k dispozici je i tradiční úvěr ve výši maximálně 600 000Kč.

Pro náročné a takzvané VIP klienty si Citibank vyčlenila speciální službu, kterou nazývá Citigold. Pokud do takové skupiny spadáte, můžete využívat osobního bankéře, nebo třeba zlatou kreditní kartu.
I pro firemní klientelu je Citibank vstřícným partnerem a nabízí spoření, úvěry i další služby podle velikosti společnosti a jejích potřeb.

Citibank