Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je dominantním poskytovatelem stavebního spoření a úvěrů na bydlení obecně v České republice. Vznikla už v roce 1993, kdy se na jejím vzniku podílela Investiční banka, Poštovní spořitelna a největší německá stavební spořitelna Bausparkasse Schwäbisch Hall AG. Investiční banka a Poštovní spořitelna dohromady vlastnily 55%, což vyústilo ve většinu, když se tyto dvě společnosti spojily v jednu, známou IPB. Německá BSH si svůj podíl ponechala.

Už od počátku byla ČMSS průkopníkem na našem trhu, což vyústilo v její oblíbenost a také náskok před jejími konkurenty. Když IPB zkolabovala, všechny její složky odkoupila Československá obchodní banky (ČSOB), která tak dala základ pro svou silnou pozici na všech frontách finančního trhu v ČR, protože nejen ČMSS, ale i Poštovní spořitelna byly už v té době mezi obyvateli republiky velmi rozšířené.

Nakonec i ČSOB skončila v rukou silnějšího mezinárodního hráče, kterým je v tomto případě belgická KBC Group.
Českomoravská stavební spořitelna tak dnes patří z 55% ČSOB a z 45% stále německé BSH. Pozice této stavební spořitelny je tedy více než pevná, což se kromě milionů klientů projevuje i v široké nabídce produktů, které se neomezuje pouze na stavební spoření.

Mezi produkty tak samozřejmé figurují i překlenovací úvěry, úvěry ze stavebního spoření, ale i hypotéky, jako velmi oblíbený druh financování bydlení.

ČMSS jde však ještě dál a s typickou stavební spořitelnou už nemá moc společného. Notoricky známé „Na těchto základech můžete stavět“ společně s postavičkou chytrého Lišáka je třeba tedy brát trochu s rezervou, protože ČMSS nabízí například i penzijní připojištění. To je určitě pro tuto společnost dobře, protože v následujících letech a desetiletích to bude právě penzijní spoření, co bude hýbat finančními zájmy českých občanů.

Kromě toho nabízí ČMSS i tradiční spotřebitelské úvěry a životní pojištění s investiční spořící složkou.

Českomoravská stavební spořitelna