Banco Popolare

Banco Popolare České republika je (byla, ale o tom až později) menší bankou působící na našem trhu, která byla navázána na Banco Popolare, jednu z velký italských bank. Banco Popolare však ve své mateřské zemi těžko zápasila s finanční a ekonomickou krizí, kterou se podařilo zažehnat jen s výraznou pomocí italského státu.
Česká větev této banky byla tedy prodána. Došlo k tomu v červnu roku 2011, kdy ji koupila prestižní private equity společnost Anacap Financial Partners, která se zaměřuje na investice do finančního sektoru, kde do skomírající společnosti dodá kapitál a své silné know-how (součástí skupiny je i Allianz, nebo Goldman Sachs,…) a vytvoří prosperující společnost, kterou následně se ziskem prodá, nebo si ji jako výdělečnou ponechá.
Tímto převzetím došlo mimo jiné i k přejmenování banky, takže dnes už žádná Banco Popolare České republika neexistuje.

Místo toho si musíme zvykat na Equa Bank, která si klade za cíl poskytovat komplexní bankovní služby pro privátní i firemní klientelu. Jak se jí to podaří, to ukáže až čas. Náš trh sice nové banky produkuje v poměrně hojném počtu, ale silná skupina za Equa Bank by mohla hrát významnou roli v konkurenčním boji.
Dnes Equa Bank poskytuje zhruba to, co bychom od takové banky očekávali – sice nemá mnoho poboček, ale vše jde vyřídit online. Pro privátní klienty je připraven běžný účet, platební karty i možnost spořit.

Firemní klienti se mohou těšit navíc i na úvěrové produkty. Internetové bankovnictví je samozřejmostí. Výhodou by mohlo být, že lze účty zakládat v mnoha měnách, což je rozdíl oproti konkurenci, kdy jsou běžné jen korunové, maximálně eurové účty.

Kód banky je také poměrně snadno zapamatovatelný, 6100, ale aby tato banka opravdu prorazila, musela by mít mnohem výraznější reklamní kampaň, jakou má například Air Bank Petra Kellnera, nebo nový projekt Raiffeisen, ZUNO.

Banco Popolare