americká hypotéka

Americká hypotéka je jeden z nejoblíbenějších produktů, který dovoluje půjčit si velký obnos peněz na nízký úrok. Má snad všechny možné výhody a jen jednu velkou nevýhodu. O všem si řekneme na následujících řádcích.

Ačkoliv hypotéka většinou slouží k pořízení bydlení, zde je tomu úplně jinak. Pokud máme nemovitost, můžeme si „na ni“ půjčit peníze – dalo by se říct, že touto nemovitostí vlastně ručíme. Výhoda je mnoho – částka, kterou nám společnosti půjčí, je omezena jen hodnotou nemovitosti (a nějakými pouze teoretickými limity v řádech mnoha milionů korun), kterou ručíme. Pokud tedy máme nemovitosti v hodnotě 5 000 000 Kč, tak si na ni můžeme, dle konkrétních podmínek, půjčit třeba i 3 000 000 Kč. Tato nemovitost pak slouží pro společnost jako jistota, že i kdyby klient své závazky nechtěl splácet, neodejde s prázdnou – to je právě ta jediná velká nevýhoda, že je možné přijít o střechu nad hlavou, pokud se pustíme do něčeho, co nedokážeme utáhnout.

Mezi další výhody se počítá nízký úrok a možnost splácet dlouhé roky – společnost nic neriskuje, takže si může dovolit i nižší výnosy z úroků. Další nezanedbatelnou vlastností je i neúčelovost americké hypotéky, na rozdíl od té typické, která se dá využít jen k nákupu/rekonstrukci nemovitosti. Do čeho investujete peníze z americké hypotéky, je pouze a jenom na vás – vlastní podnikání, nákup nemovitosti nové nebo třeba rekonstrukce té stávající, po tom se nikdo pídit nebude.

Každopádně je nutná opatrnost, protože americká hypotéka se opravdu váže na vaši nemovitost – proto si ji berte pouze v případě, že jste si jisti svou schopností splácet. Pokud to splňujete, otevírá se vám možnost získat takřka ideální úvěrový produkt, se kterým získáte velké množství finančních prostředků na cokoliv, co potřebujete, nebo chcete.

americká hypotéka